Přejít k obsahu
Záhlaví stránky
Nápověda
Hlavní obsah

Splátka kreditní karty

Kreditní kartu můžete splácet rychle a pohodlně. V tomto platebním formuláři se totiž automaticky doplňují do jednotlivých polí údaje o platbě (například výše splátky, číslo účtu apod.). Aplikace na základě zadaných údajů vytvoří buď příkaz platbě, nebo převod mezi účty klienta.

Popis jednotlivých polí

Z účtu

Zvolte účet, ze kterého chcete platbu uskutečnit. Dostupné jsou všechny účty, pro které je možné tuto obchodní funkci využít. Například účet kreditní karty nelze splácet jinou kreditní kartou. Účet zároveň musí být ve stejné měně jako kreditní karta.

Na účet

Pole na účet slouží k volbě kreditní karty, na kterou chcete splátku odeslat.

Částka

Pro zadání částky je nezbytné zvolit typ splátky:

  • minimální (výše splátky je zobrazena a do pole částka se automaticky doplní);
  • maximální (výše splátky je zobrazena a do pole částka se automaticky doplní);
  • vlastní (zpřístupní se pole pro zadání výše částky, částka může být v libovolné výši mezi minimální a maximální splátkou).

Splatnost

Jako datum splatnosti (úhrady) je přednastaven nejbližší možný termín splatnosti (aktuální nebo následující platný bankovní den). Je samozřejmě možné zvolit jiné datum. Datum je nezbytné zadat ve formátu DD.MM.RRRR (např. 09.12.2008) nebo D.M.RRRR (např. 1.5.2015).

Při plné a povinné splátce nesmí být datum splatnosti větší než datum doporučené splátky. Pokud je umožněna kombinace debetního a kreditního účtu, která pro realizaci splátky vyžaduje konverzi, datum splatnosti musí být aktuální bankovní den.

Na zadání nesprávného údaje jste upozorněni chybovým hlášením, přičemž pokud datum nesplňuje povolené parametry, není možné příkaz podepsat a odeslat.

Připomínáme jen, že v den splatnosti je potřeba mít na účtu dostatek peněz, jinak platbu nebudeme moci provést.

Potvrzení odeslání platby (tzv. autorizace)

Odeslání platby je nezbytné potvrdit dle vámi zvolené metody. Standardně jsou platby potvrzovány pomocí jednorázového SMS klíče.

Odeslání platby

Po úspěšné autorizaci se na obrazovce zobrazí potvrzení, že jsme váš požadavek pro odeslání platby přijali. Potvrzení si můžete také uložit do počítače volbou „Uložit jako“ nebo vytisknout pomocí volby „Tisk“.

Potvrzení o zpracování vašeho požadavku k odchozí platbě vám také můžeme zaslat prostřednictvím SMS nebo
e-mailu.

Svou platbu si můžete uložit jako vzor

Pokud chcete použít platební údaje i pro pozdější platby, uložte si je jako vzor platby. Jen pozor – takto uložený vzor se ukládá bez data splatnosti. Proto je nezbytné jej vždy při použití vzoru doplnit.

Zápatí stránky
Hlavní navigace